Ceres

27.07.2021

To Vám bolo tak - mi volal majiteľ pizzérie, tesne po "korone", keď sa už chystali otvoriť prevádzku, že tam má 3 mačičky na terase (Ceres, Juno a Pallas). A 2 mačičky sa akurát okotili. Čistá apokalypsa. Všetky micky prítulné, čiže sa neostýchali chodiť po stoloch. Majiteľovi osobne to neprekážalo, mačičky aj kŕmili, ale hygiena by mu mohla narobiť problémy, ak by si to všimol nejaký nie celkom mačkomilný zákazník.

Prisľúbila som mu pomoc aspoň s kastráciami, pretože pre mačky z ulice je vždy málo miesta a je problém ich umiestniť. S tým, že ak sa miesto vyskytne, tak ich umiestnim. Preto má Ceres zastrihnuté uško - nevedeli sme, či sa ju podarí v najbližšej dobe umiestniť. Našťastie to bola tá jedna bez mačiatok. O Juno v samostatnom článku a Pallas si vzala do opatery vedúca OZ MačkySOS.

No ale keďže mám okolo seba perfektných ľudí, tak mi ju núdzovo aspoň na odkarantenizovanie umiestnila kamarátka 😊 Ceres sa vyšetrila a po karanténe putovala ku mne do dočasky. Vytvorila som jej inzerát.

Prejavil o ňu záujem jeden mladý muž, ktorému nedávno odišiel starý psík. Cereska nemusela iné mačky a išla do nového domova ako jedináčik.