* túto sekciu momentálne rekonštruujem

Dobrovoľná pomoc mačkám zahŕňa:

- znižovanie populácie ferálnych mačiek humánnym spôsobom (odchyt plachých mačiek na kastrácie a následné vrátenie do ich teritória, tzv. TNR: trap-neuter-return)

- dočasná opatera kontaktných a/alebo zranených mačiek

- hľadanie dočasných opatier a zodpovedných nových domovov

- akási "osveta" čo sa chovu mačiek týka, rozširovanie informácií (potreby, správanie, krmivo, veterina, adopcie...)

- mnoho komunikácie s ľuďmi a jazdenia na veterinárnu kliniku

- kontrola pouličných mačacích skupín

...a mnoho iného⚠️ UPOZORNENIE: Nie som služba, ani útulok. Robím vo svojom voľnom čase, čo môžem. Za svoje aktivity nie som platená, je to dobrovoľníctvo (t.zn. nes*riem peniaze na benzín ani krmivo, žijem v 2-garsónke a mám vlastné 2 mačky). Ak nájdete zviera, ktoré potrebuje pomoc, pomôžte mu sami. Ja to robím tiež sama od seba a takmer všetok voľný čas tým vypĺňam. Rada by som stíhala viac, ale žiaľ deň má len 24 hodín.

Nerobím to ako hobby a ak by som si mala vybrať, radšej by som sa váľala na pláži v Ománe alebo cestovala s karavánou po Rub-al-Khálí. Robím to preto, lebo je to potrebné. Mám názor, že ak niekto niečomu rozumie, má rád život, má čo jesť a kde spať, je jeho neoficiálnou povinnosťou nejakou kvapkou prispieť do mora riešením nejakých "problémov sveta" - napríklad pomôcť slabším/ohrozenejším/zanedbávaným tvorom.

Na týchto stránkach teda nájdete o. i. aj návody, ako môžete vziať situáciu do vlastných rúk.