Deimos

06.07.2022

Phobos a Deimos boli bratia, ktorých našla táto osoba.

Samozrejme u nej chradli a potrebovali rýchlu veterinárnu pomoc. Mali zápal dýchacích ciest, boli zablšení, mali parazity a svrab v uškách. Ustráchaní, nesocializovaní.

Našťastie tam u tej mojej susedky nepobudli dlho a podarilo sa mi ich odobrať, aby sa im dostalo ošetrení, ktoré potrebovali. Na dočasku sa mi ponúkla nová dobrovoľníčka a tak kocúrikovia putovali k nej. Tam sa vyliečili.

Phobos sa dostal do nového domova skoro, ale Deimovi len začali jeho zdravotné problémy. Od švol si rozškriabal ranu pod krkom, ktorá sa mu nehojila. Bral na to dlhodobo kortikoidy, ktoré mu síce uľavili od svrbenia, ale vyvolali cukrovku, resp. kolísanie krvného cukru. Mojej novej dočaskárke som si to netrúfala zveriť, keďže bola začiatočníčka, takže Deima som preradila ku skúsenejšej opatrovníčke. Tam sa naveľa naveľa dal do poriadku, cukrovka ustúpila a rana sa aspoň trocha zahojila.

Deima si napokon adoptoval pár (ani inzerát nepotreboval), ktorý už mal skúsenosť s chorou mačičkou, čiže aj keby sa mu problémy vrátili, určite to s ním zvládnu. V novom domove už má aj mačaciu kamarátku a teraz sa volá Damián.