Goldie

29.09.2022

Goldie má za sebou zložitejší príbeh, o to zaujímavejší. 

Bola odchytená ako vychudnutá plachá ferálka len na kastráciu a následné vrátenie na ulicu. "Osud" to však chcel inak. Po zákroku bola umiestnená do karančnej klietky v štúdiu jednej slečny, ktorá sa ponúkla na rekonvalescenciu po zákroku, čo vlastne zahŕňa "uskladnenie" mačky po dobu 24 hod., kým sa jej obnoví termoregulácia po narkóze a môže sa vrátiť na ulicu.

Táto dobrovoľníčka usúdila, že čím dlhšie mačku bude držať po zákroku v klietke, tým lepšie. Bohužiaľ teraz to tak nebolo, Goldie si rozobrala ranu a musela byť reoperovaná. No a sprítulnela zatiaľ. Priadla a hádzala sa do náručia, stále nalepená na človeku s pohľadom: "Už nikdy ma neopusť, prosím!". Tomu sa nedalo odolať a rozhodli sme sa tejto vzácnej ryšavej dievčinke hľadať domov (ryšavé mačacie dievčatá sú vzácnejšie, než chlapci - v pomere 20:80).

Goldie vystriedala niekoľko dočasiek z logistických dôvodov a bohužiaľ z 2 domovov bola vrátená. Raz kvôli alergii, druhý raz kvôli tomu, že ju neprijala domáca mačička. Goldie mala rada mačky aj človeka, tešila sa spoločnosti oboch druhov.

Napokon na 3.x jej to konečne vyšlo - adoptovala si ju pani so 2 mačičkami a psíkom. Ešte postupne jej pribudli 2 mačiatka do domácnosti a vyzerá to, že všetci sú spokojní. Goldie dokonca musela podstúpiť v novom domove extrakciu všetkých zúbkov kvôli zistenej gingivostomatitíde. Našťastie to zvládla dobre a už ju nič nebolí, dokonca aj jej večne slziace oko sa zlepšilo.