Neo

04.10.2023

To zas "úradovala" táto osoba a zbierala mačky, o ktorých si myslela, že súrne potrebujú jej pomoc 🙄 Neo bol vykastrovaný kocúr, ktorý sa potuloval ulicami. Možno niekomu patril, ktovie, ale nemal čip a ani sa nik neohlásil na inzerát o náleze. Už na ulici bol v celkom dobrom stave. Našťastie mi ho bez problémov odovzdala hneď, ako sa mi u mňa uvoľnilo miesto na rekonvalescenciu a spoznanie povahy.

A tu sa to skomplikovalo! On u mňa 24 hod. v kuse vrieskal. Akože on vrieskal aj u nej, o tom pokoj, ale ona to aspoň vydržala a nejako jej to netrhalo žily. Najmä - u nej už nevrieskal nonstop, lebo si ako-tak zvykol. Takže čo s tým...no musela som jej ho vrátiť, u nej ho odkarantenizovať so všetkými ostatnými mačkami a tak ho ponúkať k adopcii. Našťastie kým bol u mňa, spravila som aspoň pár fotiek na inzerát. Bolo mi ale jasné, že toto je kocúr, ktorý musí žiť v rodinnom dome a chodiť von aj za cenu, že sa mu niečo stane, pretože inak bude nešťastný.

Všetko potrebné sme poriešili a na Nea sa mi ozvala pani, ktorá si odo mňa adoptovala Feliciu. Bohužiaľ tam nezapadol - nebol to dom, ale byt - síce so zasieťovaným balkónom, ale to mu nestačilo. Takže sa hľadalo ďalej a ideálne tak, aby sa nemusel vracať do špiny a smradu k jeho nálezkyni. Našťastie som mala v zálohe ešte jedných záujemcov a tým som napísala. Vyšlo to - tentoraz naozaj dom so záhradou 😉 A ako bonus kocúrik - kamarát a 3 psíkovia.