Nigella

05.05.2023

Jedna staršia pani v Rači mala cca 12 mačiek vo svojom dome a na záhrade. Micky boli nekontaktné, ale pani ich obetavo aspoň kŕmi a púšťa dnu do tepla. Problém bol, že mačky boli nekastrované a rozmnožili sa do tohoto množstva, tiež množenie pokračovalo. Nevedela si s tým rady, staršia pani, ktorá je invalidná, nemá priateľov s autom a rodina ju opustila...v zúfalstve volala o pomoc a chcela mačky utopiť (nikdy by to nespravila, ale už sa jej vyhrážali susedia a ona to povedala na pokraji svojich síl).

Tak som sa toho chopila. S pani som sa spriatelila, prislúbila pomoc aj nejaké krmivo na začiatok a vysvetlila som jej, ako to spravím, aby mačky mala pod kontrolou a nemnožili sa. Poodchytávala som ich, dala pokastrovať. Niektoré odchytovkou, iné podberákom. 3 už boli opäť gravidné! Následne som ich tam vypustila nazad so zastrihnutým uchom.

Nigella bola jednou z nich, ale bohužiaľ už stihla porodiť 3 mačiatka. Nevadí - vzala som ju a jej maličké k sebe do dočasky do karančnej klietky (ak je mačka nekontaktná, je to jediný spôsob, ako ju mať pod kontrolou, oddelenú a v bezpečí). Mačiatka odchovala, našla som im domovy, ale ona sama sa nesocializovala. Odmietala spolupracovať, ani za cenu pravidelnej stravy a tepla. Chcela ísť tam, kde to pozná! Poobčúravala mi takmer všetko (aké šťastie, že s tým rátam a mám všade nepremokavé poťahy) a nikdy sa mi nedala pohladiť. Rozhodla som teda, že lepšie bude pre ňu sa vrátiť tam, kde to pozná a tam bude spokojná. Takže sa vrátila vykastrovaná a dodnes tam je.