Zoja

25.03.2022

No, Zojka. Príbeh bez šťastného konca. Ale tento jej príbeh aspoň priniesol záchranu iným mačičkám.

Zojka je mama Nemesis a ocitla sa u tejto osoby. Tam bola pár mesiacov, ochorela tam dermatofytózou a tiež zápalom dýchacích ciest. Odobrala som ju a liečili sme. Bola u mňa takmer rok! Nik ju nechcel, pretože bola plachá...až napokon si ju adoptovala pani, ktorej ihneď padla do oka. 

Jej inzerát tu.

To by bolo všetko super...až na to, že pani mala veľmi nevhodnú sieť proti hmyzu - pripevnenú len suchým zipsom. Ale Zojka nebola z tých, čo by vysedávali na parapete a vyskakovali na vysoké miesta...až dokým sa to nestalo. Pani prišla z práce, Zojka nikde. Prízemný byt. Zojka využila príležitosť, keď víchrica otvorila staré okno a odhrnula si sieťku.

Spustila som pátraciu akciu, aj som Zojku videla ešte noc, v deň kedy sa stratila, ale ako chytiť totálne plachú mačku? Len som ju odplašila ešte ďalej 😩 Preto som ani letáky nevyvesila, ani som to nezdieľala. Hľadajúci by ju odplašili ešte ďalej. Dodnes tam chodím hľadať, verím, že Zojka má aspoň maličkú šancu sa zachrániť, pretože bola veľmi dlho predtým na ulici a reflexy má ozaj obdivuhodné. Ach kiež by som ju našla! Ale ani stopy po nej zatiaľ.

Pri jednom z hľadaní Zojky som narazila na zhruba 20-člennú kolóniu pouličných mačiek, o ktoré sa veľmi nik nestaral - boli vychudnuté, nekastrované a kotili sa medzi sebou. Hľadanie Zojky som preto odložila na druhú koľaj a pustila sa do vykrmovania a odchytávania tejto kolónie na kastrácie. 3 mačkám odtiaľ som aj našla domovy a zvyšok chodíme kŕmiť denne. Už dávno nie sú vychudnuté.

Škoda, že Zojke neviem pomôcť. Dúfam, že tam niekde vonku je, našla si skrýšu pred zimou a vyňuchala nejaké krmivo pre pouličné mačky, ktoré v tej lokalite sú!

Zojka ešte spokojná v novom domove: