Dorian

11.12.2021

To Vám bolo tak - mi volal majiteľ pizzérie, tesne po "korone", keď sa už chystali otvoriť prevádzku, že tam má 3 mačičky na terase (Ceres, Juno a Pallas). A 2 mačičky sa akurát okotili. Čistá apokalypsa. Všetky micky prítulné, čiže sa neostýchali chodiť po stoloch. Majiteľovi osobne to neprekážalo, mačičky aj kŕmili, ale hygiena by mu mohla narobiť problémy, ak by si to všimol nejaký nie celkom mačkomilný zákazník.

Prisľúbila som mu pomoc aspoň s kastráciami, pretože pre mačky z ulice je vždy málo miesta a je problém ich umiestniť. S tým, že ak sa miesto vyskytne, tak ich umiestnim. Preto má Juno zastrihnuté uško - nevedeli sme, či sa ju podarí v najbližšej dobe umiestniť. Našťastie to bola tá jedna bez mačiatok. O Ceres v samostatnom článku a Pallas si vzala do opatery vedúca OZ MačkySOS (mala 4 mačiatka a putovala s nimi na kliniku, kde dostala miestečko na vychovanie svojich detí).

No lenže Junine mačiatka sme vôbec nenašli! Vedeli sme, že sa okotila, no mačiatka nikde. Dozvedela som sa, že aj v minulosti mala mačiatka, ktoré ale neprežili. Tak sme si pomysleli, že je tomu tak aj v tomto prípade. Vzali sme ju aspoň na kastráciu. Nečakaný bol telefonát z pizzérie na druhý deň, že sa našli 3 mačiatka. Vek sedel na Junin pôrod - neváhala som a doniesla som ich na kliniku za mamou. Hneď ich prijala. Jedno napokon žiaľ neprežilo (mačička Soraya), ale ostali jej 2 kocúriky (Dorian a Jaffar).

Juno mala štastie aj druhýkrát - ozvala sa mi nová dočaska. Juno aj s drobcami putovala tam a pekne ich odchovala. Po odchovaní si našla domov. 

Jej drobci išli ku mne a Dorian si našiel domov ako prvý. Išiel ku kamošovi - kocúrikovi.