Kiwi

14.01.2023

Kiwi som pomohla nájsť domov, pretože ju našli ľudia, ktorí mi v minulosti pomohli s dočaskou. Našli ju ako mača, plaché a potulujúce sa pri ich dome. Začali prikrmovať, mača vyrástlo až napokon keď sa dalo chytiť, už to bola veľká mačka. Normálne by ju nechali tam, dali ju kastrovať a naďalej prikrmovali, pretože majú svoje mačky. Ale ľudia z okolia sa začali vyhrážať zabitím a pod. Tak ju vzali.

Bohužiaľ sa u nich okotila. Cez nejaké iné OZ riešili celú rodinku, mačiatka si našli domovy a maminka Kiwi ostala. Bola vykastrovaná a odkarantenizovaná, lenže začali ju napádať domáce mačky. Takže som jej najskôr musela zariadiť novú dočasku a až následne hľadať domov. Našťastie sa dočaska našla, Kiwi ale mala strach z iných mačiek kvôli predchádzajúcej skúsenosti. V dočaske bola síce s mierumilovným kocúrom, no domov som jej hľadala ako jedináčikovi. 

Bola veľmi plachá. Za celý čas v dočaske (skoro rok) sa dočaskárke nedala pohladiť. Adoptovala si ju pani, ktorá celý život pracovala s postihnutými ľuďmi, takže si myslím, že pre Kiwi tam bude pochopenie 😅