Bobinko

08.08.2023

Raz sa stalo, že z nového domova sa stratila mačka, ktorá bola odo mňa adoptovaná. Chodievali sme ju teda hľadať a namiesto nej sme našli cca 20-člennú skupinu vychudnutých a nekastrovaných mačiek, ktoré sa tam kotili a živorili.

Vysúkali sme si rukávy, buchli sa po vrecku a začali ich prikrmovať výživným krmivom, poodchytávali a dali pokastrovať; následne sme ich vrátili späť. Medzi mačkami boli aj nejaké mačiatka, tak sme čakali, kým dosiahnu vek na kastráciu. Niektoré boli plaché - tie sme aj odchytili potom, dali vykastrovať a vrátili. Inak to bolo s Bobinkom. On tam mal sestru Bobinku, ktorá už bola v novom domove, ale na rozdiel od nej bol plachý a k ľuďom sa nemal. Bohužiaľ ale začal nejako chudnúť a kvalita jeho srsti sa tiež horšila. Mal byť len vykastrovaný a vrátený, ale bolo nám ho ľúto, keďže jeho dvojča už bolo v teple nového domova, zdravá a s neustále plnou miskou.

Na dočasku sa podujali moji skúsení dočaskári, ja som mala plno doma. Liečili sme tiež parazity, giardie, rozbité trávenie. Rekonvalescenciou a ošetrovaním sprítulnel a mohol si hľadať domov...ale nehľadal si. Natrvalo si ho rozhodli nechať jeho opatrovníci 😊

Bobinko bude mať stále nejakých mačacích kamošov, keďže títo skvelí ľudia mi stále pomáhajú s dočaskami.