Kinamona

17.12.2022

Raz sa stalo, že z nového domova sa stratila mačka, ktorá bola odo mňa adoptovaná. Chodievali sme ju teda hľadať a namiesto nej sme našli cca 20-člennú skupinu vychudnutých a nekastrovaných mačiek, ktoré sa tam kotili a živorili.

Vysúkali sme si rukávy, buchli sa po vrecku a začali ich prikrmovať výživným krmivom, poodchytávali a dali pokastrovať; následne sme ich vrátili späť. Medzi mačkami boli aj nejaké mačiatka, tak sme čakali, kým dosiahnu vek na kastráciu. Niektoré boli plaché - tie sme aj odchytili potom, dali vykastrovať a vrátili. Inak to bolo s Kinamonou, vtedy cca 6 mesačnou mladou slečnou. Bola viditeľne chudšia, než ostatné mačky a napriek pravidelnej výžive nepriberala. Všimli sme si, že má hnačku a menší absces na krku - zrejme ju väčšie mačky od krmiva vyháňali. Taktiež - keď sme vždy vyklopili krmivo do misiek a mačky sa na to vrhli, Kina čakala nesmelo opodiaľ a nehrnula sa do toho. 

Rozhodli sme sa, že ju stiahneme z ulice, vyliečime a nájdeme domov. Na dočasku sa podujala kamarátka, ja som mala plno doma. Ako prvá bola kastrácia samozrejme, pretože toto krehké telíčko (ak by bola gravidná) by pôrod nedalo. Liečili sme parazity, giardie, rozbité trávenie. Tiež to bola plašanka a teda jej trvalo, kým sprítulnela. Po vyliečení si našla domov ako jedináčik v rodinke s dievčatkom.

Kinamona je havajsky škorica.